BOSS PRO to modułowy, w pełni zintegrowany, system przeznaczony dla firm rozliczających się na zasadach pełnej księgowości. Dzięki możliwości pracy w sieci jest dobrą propozycją dla firm posiadających nawet kilkadziesiąt stanowisk komputerowych.

System zapewnia zarządzanie łańcuchami dostawców i planowanie działalności przedsiębiorstwa na różnych poziomach. Koordynacja przepływów informacyjnych i gromadzenie ich w jednej, centralnej bazie danych, pozwala na sprawne zarządzanie nawet rozległym przedsiębiorstwem bez potrzeby przemieszczania się i dokonywania okresowej kontroli.
Stała analiza potrzeb rynku skierowała rozwój oprogramowania w stronę firm wielooddziałowych, umożliwiając pracę w czasie rzeczywistym komputerów centrali jak i oddziałów na wspólnej bazie danych. Rozwiązanie wykorzystuje mechanizm połączenia terminalowego, działającego wystarczająco sprawnie na niskonakładowych usługach teleinformatycznych typu DSL. Ten rodzaj pracy, minimalizując koszty informatycznej obsługi oddziałów, pozwala na ciągłą i kompleksową analizę danych zgromadzonych w całym systemie. Dostarcza niezbędnych informacji do podejmowania decyzji przez menedżerów oraz pozwala na analizę różnych wariantów przyszłych działań.